Whatsapp Hattımız
STOR PERDE YIKAMA

STOR PERDE YIKAMA

Kayseri Perde yıkama firması tüketicilere bilinçlendirmek için sık sık makaleler yayınlamaktadır, bu sayfada da sizlere “stor perde nasıl yıkanır” anlatmaya çalışacağız. Bu yöntemler elbette evlerde uygulanması zor yöntemlerdir. Ancak stor perdelern nasıl yıkandığı konusunda fikir sahibi olmanız için önemlidir.

Son yıllarda perde seçimlerinde mekanik perde sistemlerine talebin arttığını görebiliriz. Bir mekanik perde sistemi olan stor perde hem görünüşü, hem de yıkama kolaylığı sayesinde evleri daha estetik bir görünüme kavuşturmaktadır. Apre kaplamalarıyla ve %100 polyester pamuktan yapılması temizliğinde avantaj sağlasa da yıkaması sorun olmaktadır. Özellikle mekanizmasından sökülüp takılması bilmeyen bir için işkenceye dönüşebilir. Bunun için perde yıkama firmamız sürekli olarak bu konuda destek vermektedir.

Kayseri Stor Perdenin Yıkanması
Hem evde, hem de bu alanda hizmet veren perde yıkama firmaları sayesinde perdelerin yıkanması sorun olmaktan çıkıyor. Stor perdeler bilindiği üzere sık aralıklarla yıkanmayı gerektiren bir perde çeşidi değildir. Gerek dokusu, gerekse mekanik sistem olmasından dolayı senede bir iki defa ciddi bir temizlikten geçirilirse hiç fena olmaz.

Farklı çeşitleri söz konusu dikkate alınarak temizliği yapılmalıdır. Örneğin standart stor polyester kumaşa sahipken, şeffaf görünümlü sunscreen ve sıfır ışık geçirgenliğine sahip blackout perdeler de vardır. Mekanlara göre stor perde kullanımı değişir. Dış mekanlarda zip stor, sunum odalarında ise projeksiyon perdesi kullanılır.

Birbirinden farklı işlevde ve yapıda olan bu perdelerin temizliğinde, öncelikle temiz bir alan açılır.
Perdenin borusu ve diğer mekanik ağırlıkları çıkartılır. Temiz zemine rulo gibi serilir.
Şampuanlarla ve doğal sıvı sabunlarla köpürtülen ılık suyla, bez ve sünger vasıtasıyla temizlenir. Temizlik işleminde perdenin kenarlarına paralel olarak silinirse daha faydalı olur.

Nemli, fazla ıslak olmayan bezle silme işlemi tamamlandığında perde aynı şekilde toplanır, yerine takılır. Böylece stor perde yıkama nasıl yapılır sorusu çözüme kavuşur.Size de kullanması kalır.

Email Telefon İletişim Formu