Whatsapp Hattımız
KiLiM YIKAMA

KiLiM YIKAMA

Son dönemde ev dekorasyonunda en çok tercih edilen parçalardan biri de kilimler. El dokuması olduğunda oldukça pahalı fiyatlarla satılan ve temizliği hassasiyet gerektiren kilimler, yanlış uygulamalar yapıldığında çok çabuk eskir ve sahip olduğu görünümü kaybeder. Doğru temizlik uygulaması yapıldığında ise daha uzun süre yeni görünümünü kaybetmeden kullanılabilir. Kayseri Kilim yıkama işleminde profesyonel destek almak, bu durumu riske atmak değil, garantiye almak anlamına gelecektir.

Kayseri Kilim temizliği için evde de uygulamalar yapılabilir. Elektrik süpürgesi ile kilimleri tozdan arındırmak mümkün olacaktır. Ancak arka kısmını da çevirip süpürmek gerekir. Vakumla yapıldığında dokuma arasında kalan tozlardan arındırılabilir. Ancak süpürgeyi püskül kısımlarında kullanmamak gerekir. Vakum yapıldığında püsküller kilimden ayrılmaya başlar ve zaman içerisinde kopabilir. Bu da kötü bir görünüm oluşmasına neden olur. Püskül kısımları için yapılabilecek en iyi uygulama, elle kabartmaya çalışmak olacaktır.

Kayseri Kilim yıkama işlemi yapılacaksa da, ilk olarak kullanılacak olan yıkama şampuanına dikkat etmek gerekir. Halı yıkama işlemi için tasarlanan bu şampuanlar, kilimlerin yapısı için uygun olmayabilir. Yün kilim için uygun şampuan kullanılmalı, kullanım talimatı ve ambalaj üzerindeki diğer bilgiler de dikkatlice okunmalıdır. Özellikle püskül kısımlarında renk değişimi olabileceği için, ağartıcı maddelerin yer aldığı temizlik ürünlerini kullanmaktan kaçınmak gerekir. Ayrıca sıcak su kullanmak da kilim yıkarken yapılmaması gerekenlerden biri. Yün sıcak suda keçelendiği için kilimin sahip olduğu form bozulabilir.

Yün kilimlerinizi evde yıkayarak riske atmak yerine, Kayseri Kilim yıkama konusunda profesyonel destek sunan merkezlerden yardım alabilirsiniz. Bu sayede hem zaman kaybetmez hem de görünümü bozulmadan kiliminizin temizlenmesine olanak sağlamış olursunuz. Halı yıkama hizmetiyle öne çıkan Networkdry, kilim için de başarılı uygulamalar gerçekleştirerek, müşteri memnuniyeti sağlamaktadır. Siz de kilimlerinizi gözü kapalı teslim edebilir ve kısa süre içerisinde yıkanmış, kurutulmuş, ambalajlanmış olarak teslim alabilirsiniz.

Email Telefon İletişim Formu